توسعه فردی, خودشناسی, یادداشت روزانه

زیبایی امروز-آگاهی نورانی

اگر بخواهم کلیت روزم را درنظر بگیرم اتفاقات عالی و سازنده ای با خود داشت. انجام شکرگزاری صبحگاهی، کنترل احساسات، بیدارشدن خداگونه و دیدن یک وبینار عالی ابتدای روز، سپس خوردن ناهار خوشمزه و البته پیگیری ویدیوهای فوق العاده و در پایان شب گوش دادن به لایو مدرسه نویسندگی، ایده عالی و مناسب استاد کلانتری درمورد نوشتن درباره زیبایی های روزمان همه چیز را تکمیل و عالی کرد. دریافت یک آگاهی نورانی از همه چیز شیرین تر بود.

راستی یک قسمت خوب ماجرا را از قلم انداخته ام، دیدار خواهرزاده ام. تقریبا دو الی سه ساعت باهم گپ زدیم، خندیدیم و البته به یاد سالهای دبیرستانم درکنار هم تست فیزیک زدیم. تقریبا ۵۰ درصد مباحث را هنوز به خاطر دارم و در حل تست های ساده عملکرد مناسبی دارم. برای من که یک روز رویای فیزیکدان شدن را داشتم امر شیرینی بود؛ اگرچه امروز از نوشتن و نقاشی کردن سر درآورده ام.

نقاشی کردن برای من خیلی شیرین است و قلب من احساس تازگی می کند این همان نشانه ای است که می گوید باید دنبالش کنم؛ اگرچه برای من احساسی بسیار متفاوت و کمی عجیب‌وغریب است، بطوریکه عقل و دلم را به جنگ باهم واداشته، عقل می گوید هوسی گذراست، اما دل اصرار دارد که این احساس عشقی حقیقی است. من هم در این نزاع حکم یک تماشاچی را گرفته ام و بدون قضاوت یا داوری کردن در انتظار دیدن نتیجه پایانی آنها هستم. بگذریم، از این دست اختلافات سلیقه ای و عقیدتی را بین آنها بسیار دیده ام. اغلب اوقات به پیروی از طبعم از آنها فاصله می‌گیرم و در دعواهای خصوصی آنها شرکت نمی کنم؛ اما به تازگی متوجه شده ام تردید دائمی و دودویی بودن از نشانه های اعتماد به نفس کم و عدم شناخت کافی است، سعی دارم خودم را مجاب کنم که هرطورشده تصمیمی بگیرم و ممتنع و خنثی نباشم. حتی اگر قضاوتم اشتباه باشد از تماشاچی بودن بهتر است.

بگذریم، قصد بر این است که از زیبایی روزم بگویم. به لطف مهربان، روزم تماما زیبا بود. آگاهی نورانی که دریافت کردم، درباره روابط است. چندروزی است که ج را ندیده ام و به جای اینکه نگران حالش باشم مدام افکار بیمارگونه درسر نشخوار می کنم. امروز نورآگاهی به من گفت شاید تنها وظیفه تو در اکنون این است که به جای تمامی این افکارو قضاوت ها فقط کمی خوشبین باشی، فقط کمی صبور باشی. این جمله را که شنیدم قلبم آرام گرفت، ذهنم هم از جویدن آن افکار بدبینانه و شکاکی‌های هضم‌نشده ایستاد. روز من پایان درخشانی داشت. از پروردگار، نیروی آفریننده و هدایت کننده هستی، میخواهم تا چنین آگاهی های نورانی را به زندگیمان هدایت کند و قلب ما را برای دریافتش آرام کند و برکت دهنده نعمت هایمان باشد. آمین یا بقول ج: آمِن.

اکنون که به تمام روزم نگاه می کنم، هرآنچه که دریافت کردم، همگی آگاهی های نورانی بودند. برخی از آنها را در اینجا ثبت کردم درحالیکه بارش این نورها بیشتر از آنچه بود که در اینجا توانستم بنویسم و بقول همان جمله معروف اجسام از آنچه در آینه می بینید…. باید بگویم در اینجا نیز برکت ها از آنچه در اینجا ثبت شده به مراتب بیشترند.

۱۱مهر۹۹
سپاسگزارم. آمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *