یادداشت روزانه

زیبایی امروز- تولد

امروز ۲۱ مهر است. یک روز خاص. روز تولد من. زادروز روزی که پا بر این عرصه خاکی نهادم. یک ماه تمام را به خودم هدیه دادم. هدیه نقاشی کردن. کاری که عاشقش بودم و همیشه از خودم به بهانه های متفاوتی از آن منع می کردم. امروز باحوصله تر از تمام روزهای دیگر می نویسم. امروز صبح زود بیدار شدم. هوای شب فوق العاده بود. گنجشکی هم هر چنددقیقه یک بار آوازی کوچک س رمی داد و تولد مرا تبریک می گفت.

امروز اگر چه شبیه روزهایی بود که دل و دماغ هدیه گرفتن هم نداشتم اما خودم را جمع و جور کردم تا روز مثبتی برای خودم بسازم. امروز تولد من است و باید متفاوت باشد.

امروز حتی باید زیباتر از فرصت نقاشی کردن و تفریح بخودم ببخشم. من امروز تصمیم گرفتم تا سپاسگزاری کادوی خودم به خودم باشد. این زیباترین هدیه ای است که می توانم داشته باشم. امروز می خواهم به هیچ نگرانی فکر نکنم و فقط بایت تمام زیبایی هایی که می بینم و درک می کنم احساس سپاسگزاری داشته باشم و همین برای من کافی است. همین ایده را هم اول صبح گرفتم به سایت همیشگی ام سرزدم و اشتباهی دستم بر روی فایل سپاسگزاری خورد و به من گفت که این کادوی تولد توست.

احساس سبکی می کنم با لبخندی به ظرافت هلال ماه شب اول.

تلفن خانه زنگ می خورد. خانم همسایه مان است. دیدارمان را روی پشت بام ردیف می کند با سه کلوچه خرمایی. مادرم با بشقابی در دست کلوچه ای را به من می بخشد. این کلوچه ها از خوشمزه ترین کلوچه های دنیا هستند. و من خوشحالم که در طی مسیر زندگی خود طعم این کوکی ها را چشیده ام.

راستی یادم رفت این را هم بگویم. بابت هدیه دخترخاله های عزیزم ممنونم. پیرمرد و دینا اثر ارنست همینگوی. خواهرزاده ام گفته بود خواندن این کتاب توصیه می شود و انسان را به تکاپو وا می دارد. خواهرزاده نازنینم ممنونم او باوجودیکه رشته اش تجربی است در ادبیات هم سررشته دارد و حتی در موسیقی کلاسیک. برای تمامی خانواده و عزیزانم و همچنین دخترخاله هایم آرزوی بهترین ها دارم.

راستی دیشب را هم نگفتم. دوستم پیام داد.

مادرم هم ویدویی زیبا را برای من فرستاد اگرچه یک اتاق فاصله داشتیم تمام عشقش را می شد در آن حس کرد. مادرم پیشتر کادویش را با من تصفیه کرده است. 🙂 وقتی باهم به یک خردی حسابی رفته بودیم. و همینطور خواهر و تمام خانواده نازنینم.

به هرحال آنچه امروز می خواهم بنویسم درباره سپاسگزاری و هدیه من به خودم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *