توسعه فردی, یادداشت روزانه

یادداشت روزانه- تغییر نگرش

نگرش

امروز تقریبا کاری نکردم!

خوبی یادداشت نویسی روزانه این است که شبیه گزارش نویسی می شود که باید آن را تحویل کارفرمایت بدهی و ناخوداگاه تک تک کارهای مثبتت به یادت می آید اگرچه در اینجا دیگر نمی توان مبالغه کرد. البته به شرط صادق بودن با خود.

نقاشی های مینیمال عاشقانه ام را هم تکمیل کردم. چندساعتی را به دیدن برادرزاده سه ساله ام رفتم. البته خودش پیشنهادش را داد و بعد از شام کارتون دیدیم و من هم برایش داستان کیک مستطیلی پادشاه را گفتم. همیشه در جذاب تعریف کردن این داستان تبحر بی نظیری داشتم. اما برای اولین بار بود که به بدشکل ترین و ناجذاب ترین شکل ممکن آن را تعریف می کردم. نمی دانستم که چطور داستان را برای یک کودک سه و نیم ساله ساده و جذاب کنم. خوشبختانه او از کروی بودن سیاره زمین و دوری فاصله خورشید خبر داشت و تا حدودی داستان را با منطق کودکانه و بی نظیرش پذیرفت.

چند ساعت پایانی شب را به چت کردن با یک دوست قدیمی سپری کردم و در مورد محل کار مشترک قبلی و همکاران حسابی اطلاعاتمان را آپدیت کردیم.

در پایان روزبرای این که احساس ارزشمندی بیشتری کنم پستی را که قبلا آماده کرده بودم با کپشنی نسبتا زیبا در اینستاگرام انتشار دادم. پیام این پست برداشتن قدم های کوچک و مستمربود، حتی به کوچکی از جا برخاستن.

اینکه برای بهبود شرایط کوچکترین قدم ممکنی که با شرایط فعلی ام می توانم بردارم چیست؟

 

به خودم گفتم آن قدم را ریزتر و ریزتر کن. هرچه قدم ریزتر باشد بهتر است. به نظرم کوچک ترین قدم ممکن، تغییر نگرش است. تغییر نگرش کوچکترین اما قدرتمندترین تغییر است.

تغییر نگرش

تغییر نگرش ممکن است کامل نباشد و حتی نگرش جدید نقص هایی هم داشته باشد اما با پذیرفتن آن پرده های دیگری از روی چشمانم کنار می روند و حقیقت های زیبا تری را می بینم. برای همین است که تغییر نگرش را نیز یک قدم عملی می دانم.

***

تغییر شخصی امروز در روابط: من امروز متوجه شدم که شرطی ندارد، عشق واقعی را می گویم. نه پیش شرطی دارد و نه پس شرطی. عشق واقعی بی قید و شرط است. عشق و دوست داشتن خودمان به خودمان نیز باید بدون هیچ قید و شرطی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *